צילומי תדמית מחיר – איך מתמחרים צילומי תדמית

תוכן עניינים

אחת השאלות הבסיסיות שכל לקוח, בעל מקצוע, בעל עסקים או גורם אחר שואל את עצמו אחרי שהוא ניגש לצלם מקצועי במטרה להזמין ממנו שירותי צילומי תדמית היא, כמה זה יעלה לו. כמה יעלה לו לשכור את שירותיו, כמה יעלו לו הצילומים ועל בסיס מה נקבע המחיר.

צריך לזכור, כשמבקשים לבצע צילומי תדמית מחיר נקבע על פי פרמטרים שונים ולא על בסיס פרמטר אחד. באופן טבעי, המחיר איננו אחיד ומשתנה מצלם לצלם. אותו צלם גם יכול לדרוש מחירים אחרים עבור שני לקוחות שונים, ולו בשל העובדה שכל לקוח מזמין ממנו שירות אחר. לכן, יהיה נכון ללמוד ולהבין איך נקבע מחיר של צילומי תדמית ומה זה אומר גם על הצלם שמבצע אותם.

צילומי תדמית מחיר ינוע, באופן רחב, בין מאות שקלים לבין סכומים גבוהים יותר שחוצים את קו ה-1000. המחירים ייקבעו על פי פרמטרים שונים. כל צלם יקבע אותם, על פי מידת החשיבות שלהם ועל פי דברים נוספים. באופן טבעי, כל צלם גם בוחן מה העלויות שהוא צריך להשקיע בצילומים וביום העבודה, וכן, הוא יקבע את המחיר על פי היצע וביקוש. ככל שהצלם יהיה יותר מבוקש, יותר פופולארי והמוניטין שלו יהיה יותר חיובי, כך המחיר יהיה הרבה יותר גבוה ביחס לצלמים אחרים.

פרמטרים על פיהם נקבע מחיר צילומי תדמית?

הנה מספר פרמטרים שיכולים להשפיע על מחיר הצילומים. לא כל צלם ישתמש בכולם וכמובן שהסדר והחשיבות שלהם תשתנה ולא תהיה אחידה אצל כל הצלמים.

  • מיקום הצילומים (האם הצלם יצטרך לעשות דרך ארוכה בשביל לערוך את הצילומים).
  • משך זמן הצילומים (שעות, ימים). אחד הדברים שיכולים להשפיע על נקודה זו, כמות המשתתפים. ככל שהכמות תהיה גדולה יותר, כך סביר להניח שמשך זמן הצילומים יתארך.
  • סוג הזמנת השירות (צילומים, עיבוד תמונות, יצירת קונספט ואווירה ועוד).
  • כמות וסוג תמונות.
  • שימוש בתוכנות מיוחדות.
  • איפור ועיצוב שיער.

ישנן דרכים שונות כיצד להוזיל עלויות של צילומי תדמית. לדוגמא, להשתמש בסטודיו של הצלם כלוקיישן במקום משרד או מקום אחר. ניתן גם לקבוע מראש שרק בודדים ישתתפו בצילומים ואז הם לא יתארכו יתר על המידה. גם מבחינת שירותים, אפשר לקבוע שהצלם צריך לספק עיבוד תמונות בסיסי ולא מעבר לכך.

איך הצלם משפיע על המחיר?

כשמדברים על צילומי תדמית מחיר, יש לקחת בחשבון שגם לצלם יש משמעות בקביעת המחיר. לדוגמא, ככל שהצלם יותר ותיק, הוא יוכל להרשות לעצמו לקחת מחיר גבוה יותר. צלם צעיר וחסר ניסיון, יהיה מוכן לגבות מחיר נמוך בידיעה שזו הדרך לצבור לקוחות וכן גביית מחיר גבוה לא ישרת אותו.

חשוב להבהיר, המחיר לא בהכרח משפיע או מלמד על האיכות אך הוא בהחלט יכול להיות קו מנחה שיעזור בתהליך הבחירה.

צילומי תדמית