עבודות מנוף – ממה הכי חשוב להיזהר בעת העבודה?

כל אחד יכול היום להשכיר מנוף ולבצע עבודות שונות בגובה, מהסיבה הזאת המדינה מחייבת את כל מי שעובד בגובה לעבור הכשרה ייעודית לטובת כך. השאיפה היא שכל מי שיעבוד בגובה יקבל גם רישיון עבודה בגובה, דבר שיוכיח כי הוא עמד בדרישה הבסיסית – והוא יכול לבצע עבודות מנוף מכל סוג שהוא.

אך יש עוד דברים שאתם מוכרחים להיזהר מהם כאשר אתם עובדים עם מנוף, בכל זאת מדובר על כלי גדול במיוחד – כזה שעלול להסב לא מעט נזק. אז לפני שאתם עושים מהלך שעלול להביא איתו לנזק משמעותי, מוטב שתדעו בדיוק ממה אתם אמורים להיזהר טרם העבודה.

אם אתם לא תדעו ממה בדיוק אתם צריכים להיזהר, אתם עשויים ללא כל כוונה להעמיד את עצמכם ואת האנשים שנמצאים בקרבת מקום בסכנה. זה ככל הנראה הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה, ולכן המאמר הבא יעשה לכם את הסדר שאתם כל כך צריכים – כל זאת הכי חשוב לפני שאתם מתחילים לעבוד בגובה.

freepik

תוודאו שהמנוף מתאים לביצוע המשימה

לכל מנוף יש את הייעוד שלו, את העבודות שאותן הוא יכול לבצע על הצד הטוב ביותר. אם אתם לא תבחרו את המנוף הנכון, אתם יכולים להעמיד את עצמכם במצב של סכנה – אפילו סכנת חיים של ממש. כך שאתם לא יכולים לזלזל בחשיבות של בחירת המנוף הנכון, בטח כאשר הבחירה הזאת יכולה להיות כל כך משמעותית. תבחרו את המנוף הנכון כך תוכלו למנוע מעצמכם סכנה מיותרת.

תוודאו שהצוות שמתפעל את המנוף מוכשר לכך

עוד דבר שאתם צריכים לבחון כאשר אתם מבצעים עבודות מנוף זה את הצוות שאמור לתפעל את המנוף. זה לא משנה אם מדובר על צוות שאתם הבאתם אותו או צוות שהחברה שממנה השכרתם את המנוף הביאה – מחובתכם לוודא שהוא מספיק מיומן ומוכשר לבצע את המשימה. אל תבצעו את המשימה אם יש לכם ספק לגבי הנושא הזה, כי זה עשוי להיות מסוכן.

תוודאו שכל אחד יודע מה עליו לעשות

חוסר תכנון מקדים בעבודה בגובה עלול להיות מאוד מסוכן, בטח אם מדובר על משימות מורכבות שאמורות להתבצע בגובה רב. אין זמן לבצע את התכנונים בגובה, השאיפה שלכם היא להגיע למצב שבו הצוות עולה לגובה כאשר הוא יודע בדיוק מה עליו לעשות – מבלי שיהיו לו סימני שאלה בכל מה שקשור לביצוע העבודה. כל סימן שאלה שעשויה להתעורר תוך כדי ביצוע העבודה, עלול להוות סכנה אמיתית שיהיה קשה לפתור אותה.

תוודאו שהמנוף תקין טרם ביצוע המשימה

אפילו אם מדובר על מנוף שנראה תקין טרם ביצוע העבודה, אתם צריכים לבחון אותו בצורה רטובה בכדי להיות בטוחים. אל תחכו לבחון את המנוף תוך כדי ביצוע המשימה, כי אז כל תקלה קטנה עלולה להוות סכנה של ממש. יש לכם כוח משמעותי בידיים – ואם תדעו להשתמש בו בצורה נכונה אתם תבצעו את כל המשימות בצורה מושלמת.

תוודאו שאין סכנות בשטח שעלולות להוות בעיה

לא משנה איזה סוג של עבודות מנוף אתם עומדים לבצע, עליכם להיות בטוחים שהמקום שבו אתם תבצעו את המשימה יהיה מספיק בטוח. אל תתחילו לבצע את המשימה מבלי שבחנתם את המקום, והכנתם את עצמכם לקראת כל סכנה שעלולה לבוא. בין אם מדובר על רכבים, על הולכי רגל, על חוטי חשמל או על כל סכנה אחרת שרק ניתן לחשוב או לדמיין אותה מתרחשת בזמן תפעול המנוף.

הדברת פשפשים בבית שלכם

כיצד להיפטר מפשפש המיטה בבית? מחקר חדש מראה כי קשה מאוד להרוג את פשפשי המיטה. כך נפטרים מהם – או מונעים מהם לעבור עוד שלב

עבודת ניקיון: כמה זה יעלה לכם?

מזמינים חברת ניקיון? במאמר הבא ננסה לעשות לכם קצת סדר בבלגן ולעזור לכם לקבל איזה שהוא מושג לגבי המחיר שאתם הולכים לשלם. מוכנים? יוצאים לדרך.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הדברת פשפשים בבית שלכם

כיצד להיפטר מפשפש המיטה בבית? מחקר חדש מראה כי קשה מאוד להרוג את פשפשי המיטה. כך נפטרים מהם – או מונעים מהם לעבור עוד שלב

עבודת ניקיון: כמה זה יעלה לכם?

מזמינים חברת ניקיון? במאמר הבא ננסה לעשות לכם קצת סדר בבלגן ולעזור לכם לקבל איזה שהוא מושג לגבי המחיר שאתם הולכים לשלם. מוכנים? יוצאים לדרך.