מטפלת סיעודית ללילה

תוכן עניינים

 

מטפלת סיעודית לילה באה לתת מענה לאדם שזקוק לעזרה וסיוע בלילה, בזמן השינה. המטפלת המדוברת למעשה מקלה את הנטל על בני המשפחה ומאפשרת להם ללון בביתם בעוד שהיא לנה עם הקשיש בבית החולים, בבית הקשיש או בכל מסגרת אחרת שבה הוא מצוי. אין ספק שכאשר בוחרים במטפלת סיעודית מקצועית בלילה, הדבר יוצר שקט נפשי מתוך ידיעה שהקשיש מצוי בידיים טובות. בני המשפחה של הקשיש יכולות לטעון מצברים בשינה איכותית ונטולת הפרעות על מנת לשוב לבקר את הקשיש בבוקר ולסייע לו עד כמה שניתן.

למה דווקא מטפלת סיעודית ללילה?

חשוב מאוד לדעת בשעות הלילה לעיתים צריך אחות פרטית לבית יכולים לקרות לא מעט תרחישים ודברים שונים שעלולים במצבים מסוימים להחמיר את מצבו הפיזי או הנפשי של המטופל. לדוגמא: יש מצבים שצצים תוך כדי שינה כגון: אם הקשיש חולם חלום וזקוק למשהו להרגעה, אם מדובר על קשיש שחולה באלצהיימר או דמנציה ויכול לשכוח היכן הוא מצוי ולא פעם גם לצאת מביתו ולהסתובב, הרי שמטפלת סיעודית יכולה להרגיע אותו ולדאוג שהוא יישאר בביתו. ישנם מטופלים שגם מוגבלים מבחינה פיזית ונעזרים בכיסא גלגלים כך שהם זקוקים לסיוע בשירותים במהלך הלילה. ישנם אנשים שלוקחים תרופות שגורמות לתופעות לוואי בלילה וזקוקים להרגעה ולשמירה ובקיצור, ישנם לא מעט תרחישים שיכולים להתרחש דווקא בלילה.

מטפלת לילה בבית חולים?

על אף שלא מעט אנשים בוחרים במטפלת לילה סיעודית לטיפול בביתם, ישנם כאלה שבוחרים במטפלת סיעודית ללילה לטיפול דווקא במסגרת אשפוז בבית החולים. על אף שיש אחיות בבית החולים, הרי שיש להן עבודה רבה בקרב המטופלים השונים ולא פעם הן לא זמינות באופן מידי לצרכיו של כל מטופל. במקרה של קשיש או אדם שעבר ניתוח כלשהו, אירוע מוחי, אירוע לב, אירוע טראומה ועוד, אין ספק כי מטפלת סיעודית ללילה יכולה לסייע לו לקבל את כל מה שהוא צריך באופן זמין במהלך הלילה ומבלי לחכות לאחות שתתפנה.

מטפלת לילה בדיור מוגן

גם אם יש קשיש המתגורר בדיור מוגן וזקוק להשגחה של אחות סיעודית פרטית במהלך הלילה בשל כל סיבה באשר היא, ניתן לבחור עבורו במטפלת לילה סיעודית שתלון יחד עימו ותדאג לכל מה שהוא זקוק במהלך הלילה. אין ספק כי מטפלת סיעודית היא דבר חשוב מאוד והיא יכולה לסייע רבות לקשישים בשל כל סיבה שהיא. כמובן שחשוב מאוד לבחור מטפלת סיעודית ללילה בצורה הטובה ביותר.

כיצד בוחרים מטפלת סיעודית ללילה?

בכדי לבחור מטפלת סיעודית ללילה בצורה הטובה ביותר, ראשית כל, חשוב מאוד לאתר חברה מקצועית המתמחה במתן שירותי סיעודי או מטפלות לילה. לאחר מכן, יש לוודא כי החברה מבינה את הצרכים שלכם כמשפחה מבחינת כמות השעות שאתם זקוקים למטפלת וכן הגדרת תפקידה בהתאם לצרכי הקשיש. כמובן שחשוב מאוד שתבדקו שיש כימיה בין המטפלת לבינכם וכן לבין הקשיש. כמו כן, עליכם לבדוק עד כמה המטפלת מיומנת ומקצועית וכן, מהו המחיר שהחברה גובה תמורת שירותיה של המטפלת המדוברת.