ביטוח דירה – האם כל אחד צריך את זה?

אחת השאלות הבסיסיות והראשונות שאנחנו שואלים את עצמנו לפני רכישת פוליסת ביטוח היא, האם אנחנו באמת צריכים את זה. גם אם מדובר על פוליסה חשובה ומשמעותית לכאורה, לא תמיד ברור אם אנחנו באמת צריכים אותה והאם היא תשרת אותנו כפי שאנחנו חושבים שהיא יכולה לעשות.

אחת הדוגמאות הקלאסיות לכך הוא ביטוח בריאות פרטי. קיים ויכוח בין מומחים שונים האם זה משתלם והאם באמת יש צורך לשלם מדי חודש כסף לחברת ביטוח או שאפשר להסתפק בביטוח של קופת חולים שכל אחד מאיתנו מחויב לעשות.

דוגמא דומה אפשר למצוא במקרה של ביטוח דירה. ישנם לא מעט אנשים הסבורים שלא כל אחד חייב לרכוש פוליסה כזו וייתכן מאוד ומדובר בהוצאה כספית מיותרת עבור לא מעט אנשים, כולל כאלה שמחזיקים דירות בבעלותם. זו טעות לחשוב כך, שכן מדובר על פוליסה מאוד חשובה ורלוונטית לחיינו וליכולת שלנו לשמור על הדירה ועל התכולה שמאוכלסת בה, ולא פחות חשוב, הפוליסה חשובה בשביל שנוכל לישון טוב בלילה.

מה זה ביטוח דירה?

בשביל להבין למה כל אחד צריך לרכוש ביטוח דירה, צריך להבין תחילה מה זה בכלל, ממה הפוליסה מורכבת ועל מה היא מכסה.

ביטוח דירה, כפי שניתן להבין מהשם שלה, זו פוליסה שמאפשרת לנו ליהנות משורה של כיסויים בהם נוכל ליהנות אם חס וחלילה קורה משהו למבנה של הדירה או לתכולה שלה. במקום שאנחנו נצטרך להתמודד עם ההשלכות של זה בעצמנו, הרי שנוכל להשתמש בכיסויים השונים שחברת הביטוח מספקת לנו ונקבל החזרים כספיים על הוצאות שונות שנידרש לעשות, מחברת הביטוח.

ביטוח דירה כולל שני חלקים, ביטוח מבנה שמתייחס לשטח הדירה פלוס שטחים נוספים במבנה השייכים לבעל הדירה, וביטוח תכולה הכולל התייחסות לכל החפצים והפריטים המאוכלסים בדירה או בשטחים השייכים לבעל הדירה. הביטוח כולל התייחסות למקרים של הצתה, שריפה, הצפה, נזקים למערכות הפנימיות של המבנה, פריצה, גניבה, חבלה ועוד.

חשוב להדגיש, כל פוליסה כוללת תנאים שונים, בין אם זה לגבי מה שחברת הביטוח דורשת מהמבוטח (למשל בהקשר של אבטחת המבנה), ובין אם זה לגבי מה שחברת הביטוח מספקת למבוטח, בין אם זה בהקשר של כיסויים, החזרים כספיים ועוד.

למה כל אחד צריך לרכוש ביטוח דירה?

ביטוח דירה זה אחד הביטוחים החשובים ביותר שעומדים לרשותנו, בגלל האפקט של הפוליסה וכן בגלל העובדה שמדובר בפוליסה משמעותית מבחינה כלכלית. אם חס וחלילה מתרחשת שריפה במבנה, לא נרצה למצוא את עצמנו מתמודדים לבד עם ההשלכות הכלכליות והמעשיות של האירוע. נעדיף שתהיה לצידנו חברת ביטוח שתספק לנו החזרים על הוצאות וגם תספק לנו פתרונות מתאימים בהתאם לאופי הפוליסה.

חשוב להדגיש, ישנם מקרים בהם אנחנו מחויבים לרכוש ביטוח דירה, למשל, אם אנחנו שוכרים נכס מבעליו או אם אנחנו מבקשים משכנתא מהבנק ואז אנחנו מחויבים לרכוש ביטוח מבנה בשביל שהבקשה שלנו תיענה בחיוב.

 

מדריך שלב אחר שלב: הזמנת תור בסניף דואר ישראל גדרה

הזמנת תור בסניף דואר ישראל גדרה היא תהליך פשוט ויעיל המבטיח שתקבלו את השירותים הנדרשים ללא זמן המתנה מיותר. במדריך שלב אחר שלב זה נלווה אתכם לאורך כל התהליך, ונהפוך את ביקורכם בסניף לחלק ונוח.

לפרסום כתבה באתר

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

חשיבות אביזרי רכב לחוויית הנהיגה שלכם

מכוניות הן יותר מסתם אמצעי תחבורה; יש להן חשיבות לביטוי האישיות ואורח החיים של הנהגים, ובעוד שהתפקיד העיקרי של מכונית הוא להוביל נהגים ונוסעים מנקודה

חלוקת רכוש

חלוקת רכוש בין בני זוג בגירושין (מדריך)

הליך גירושין הוא הליך מורכב ומאתגר, הכולל מגוון היבטים משפטיים, כלכליים ורגשיים. אחד ההיבטים החשובים ביותר בגירושין הוא חלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג.  חשוב שבני הזוג יבינו מה החשיבות של הסכם גירושין למניעת מחלוקות, כיצד מוגדר רכוש משותף, מהן דרכי חלוקתו של הרכוש המשותף ואיך נשיג הסכם הוגן וידידותי.

חמישה פריטים לשדרוג נראות האמבטיה

חדר האמבטיה מקבל בשנים האחרונות זרקור בכל הנוגע לעיצוב ובצדק. כולנו רוצים ליהנות מהיום יום שלנו ורוצים לגור בבית שכיף לנו להיות ולבלות בו. חדר